Kis lépések, nagy hatás: együtt szeretnénk egy kicsit zöldebbé tenni a világot! Mindannyian hozzájárulhatunk ahhoz, hogy a jövőben is sok boldog pillanatot élhessünk át szeretteinkkel.
Kisállattermékek vásárlásakor a lehető legfenntarthatóbb erőforrásokat, gyártást és csomagolást is keresheti. Már elvégeztük az előmunkálatokat és összeállítottunk egy sor kézzel válogatott terméket. Legyen szó biotanúsítványról, helyben előállított vagy alternatív fehérjeforrásról – mind a szőrös kisbarátok, mind a környezet boldog lesz!
A vásárlás során: Ökológiailag fenntartható termékek kiválasztása
Otthon: minimalizálja a hulladékot
Legyen türelmes: ne a lehető leggyorsabb kézbesítést válassza
Vásároljon előre: Tényleg mindenre gondolt? Kerülje a szükségtelen egyedi rendeléseket
Fizetéskor: Jelölje be a hozzájárulását a CO₂-kibocsátás ellentételezéséhez a klímavédelem érdekében
Néha elkerülhetetlen: csökkentse a visszaküldéseket a minimálisra
Mi köze a mindennapi tevékenységemnek a környezetvédelemhez? A 100%-ban újrahasznosított műanyagból készült kooa WC nem csak kényelmes környezetet kínál számomra, hanem aktívan támogatja az elhasználódás utáni hulladékok és műanyagok újrahasznosítását is!
Jót tenni nagyon pihentető lehet – különösen a torontói kutyaágy mellett! Mert nem csak az időtlen design, de az újrahasznosított anyagokból történő környezetbarát gyártás is jellemzi. És még a kényelmemet sem adom fel miatta!
A vadmacska eredeti étrendje alapján ez az eledel 100%-ban gabonamentes és sok friss baromfiból készül, ezért nekem nagyon ízlik! Ráadásul helyben, egy német családi vállalkozásban gyártják – a 6,5 kg-os zsákok pedig már újrahasznosított anyagokból készülnek.
Nem csak a gazdim figyel a vegetáriánus étrendre – időnként felszolgálnak nekem valamilyen alternatív fehérjeforrásból, például joghurtból és tojásból készült ételt a kérésemre. Ez nem csak az étlapom változatosságát biztosítja, hanem az állatok jólétét is szolgálja.
Magyarországon jelenleg több, mint 10 helyen közel 100 elektromos járművük van használatban és azon dolgoznak, hogy Magyarország 5 legnagyobb városában (Budapest, Debrecen, Miskolc, Szeged, Győr) elérjék a 100%-os elektromos járműhasználatot az év végéig.
A szükséges villamosenergia mintegy 40%-át megújuló forrásokból szerezték be és raktáraikban folyamatosan bővítik a napelem rendszereiket, hogy a helyszínen termelhessenek energiát.